SOT Kurslarına Katılım Koşulları

SOT Kurslarına Katılım Koşulları

SOT Atölye Çalışmalarına (Kurslara) katılım koşulları

  1. Adaylar, Başvuru Formunu eksiksiz ve Türkçe yazım kurallarına özen göstererek doldurup yollamış olmalı
  2. Kursa katılma  Formunu doldurmadan önce https://soruolusturmateknigi.com/ web sitemizi mutlaka ziyaret etmelisiniz.
    Böylelikle hem katılacağınız kurs hakkında bilgi edinmiş hem de katılma kurallarını öğrenmiş olursunuz.
    Durumunuz gerekli koşullara uyuyorsa Başvuru Formunu doldurarak kayıt olmalısınız!.. Doğallıkla katılmayacağınız bir kursa kayıt yaptırmayacağınız varsayılıyor.
  1. Kurslarımız ücretsiz olup her Branş ve Eğitim seviyesinden gönüllü öğretmenlere açıktır.
  2. Kurslarımız aksi bildirilmemişse karma sınıflarda yapılır.
  3. Soru Oluşturma Tekniği (SOT), Öğretmenin elini güçlendirici etkili bir Öğrenme Aracıdır. Öğrencinin dersi daha iyi öğrenmesine; Dersini, Öğretmenini ve Okulunu sevmesine yol açıcı olanaklar sunuyor.
  4. Öğretmenler bu araçtan nasıl yararlanacaklarını Atölye çalışmalarına katılıp deneyimleyerek öğreniyor ve sınıflarında uyguluyorlar.
  5. Öğretmenin sınıf uygulamalarında aldığı sonuçları ve yorumlarını bilgi@beyaznokta.org.tr adresine iletmesi -karşılıklı yardımlaşma gönüllülüğü uyarınca- bekleniyor. Başarılı uygulamaları gerçekleştirenler arzu ederlerse Sertifika verilir.
  6. Kurslarımız sınırlı sayıda katılımcıya, SOT Eğitmeni olarak yetişmiş gönüllü öğretmenler tarafından, ücretsiz sunulduğu için az bulunur, son derece değerli, titizlikle değerlendirilmesi ve ziyan edilmemesi gereken bir fırsattır.
  7. Mesleğinin kıymetini bilen öğretmenlerimiz, bu hususu gözden kaçırmayacaklardır.
  8. Başvurduğunuz halde kurs tarihinden önce katılmanıza engel bir durum doğarsa, mutlaka ve en kısa sürede Eğitim Koordinatörümüze 0530 314 0904 telefonla veya bilgi@beyaznokta.org.tr adresine yazarak bildirmeniz gerekiyor!..
  9. Eğitim internet üzerinden ve yoğun interaktif ortamda yapıldığından, katılımcıların eğitim süresince hem görüntü hem de ses olarak uygun oldukları ortamda bulunmaları, eğitimden yararlanabilmenin olmazsa olmazlarındandır.
  10. Eğitim performansımızı ölçebilmek ve eğitim kalitesini yükseltmek bakımından, katılımcıların eğitim sonrasında kendilerine iletilecek Değerlendirme Formunu doldurması gereklidir.
Soru Oluşturma Tekniği

Adı: Soru Sor (?!..)
Amacı: Soru sormanın önemi ve gücü bağlamında bilgi ve deneyim paylaşım ortamı olmak