Logomuzun Hikayesi

Logomuzun Hikayesi

Logomuzun Hikayesi

SOT Projemizin logo yazısı için Turkuaz rengini tercih ettik. Psikolojik olarak turkuazın dengeleyici, düzenleyici etkisi olduğu bilinir.  SOT ile yapılması hedeflenen  de zihinde uçuşup duran fikirlerin dengeli ve düzenli bir şekilde, etkili eylem planına dönüşme sürecine kolaylık sağlamasıdır. Bu yüzden SOT’un bir rengi olsaydı bu, mutlaka turkuaz olurdu diye düşündük.

SOT yazısını çevreleyen yeşil çember, SOT eğitimi almış bir öğretmenin sınıf iklimi üzerinde kolaylıkla sağlayabileceği huzur ve güveni temsil ediyor.

SOT Projemiz için seçtiğimiz simge ise bir çınar dalı. Tomurcuklu ve tohumlu bir yaprak. Beyaz Nokta Gelişim Vakfı, kurulduğu günden bu yana, bilgisini ve deneyimini toplumla paylaşarak, sorun çözme kabiliyetinin gelişimine katkı vermeye çalışmaktadır. 

SOT, yenilikçi bir proje olarak davranış değişimine yol açan tohum fikir uygulamasıdır. Soru Oluşturma Tekniği’nin soru sorma öğrenme, anlama, düşünme ve ifade becerileri geliştiren özelliğinden yararlanılarak, Adil Yaşam ilkeleri doğrultusunda davranış değişimine katkıda bulunmak amaçlanıyor.  

Biz SOT Ekibi olarak, projenin ülkemizin sorun çözme becerilerine  önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Kökü sağlam, tohumu bol, dalları gür  olsun.

Soru Oluşturma Tekniği

Adı: Soru Sor (?!..)
Amacı: Soru sormanın önemi ve gücü bağlamında bilgi ve deneyim paylaşım ortamı olmak